close
تبلیغات در اینترنت
شنا

 تمرین نفس کشیدن برای مبتدیان

 لبه استخر را گرفته وتا ارتفاع شانه ها در آب فرو روید.از دهان نفس بکشید.سپس تا رسنگاه مو و یا لبه (کلاه شنا )در آب فرو روید. در هنگام فرو رفتن در آب با قدرت از دهان و بینی آب را با شدت بیرون بدهید.این تمرین را 20 بار تکرار کنید

  سر خوردن در آب( بر روی سینه)

 به پشت نزدیک دیواره استخربایستید.کف یک پا را روی دیواره استخرقرار دهید.دست ها را بالای سر بکشید.بازوها را به گوش ها فشار داده و انگشتان شست در هم قلاب میشوند.با کشیدن نفس بالا تنه را تا حالت افقی پائین آورده سپس با جهش خود را بطرف جلوپرتاب میکنیم. شناگر ابتدا کمی زیر آب ،سپس بر روی آب سر میخورد.اندازه سر خوردن شناگر،فاصله کف پای اودر جائیکه بحالت ساکن در میاید، تا لبه استخر میباشد

 

 شنای کرال - تکنیک و اجرای حرکات پا

 حرکات پا کلاً برای نگهداری حالت افقی بدن در آب میباشد. زیرا حالت بدن پیوسته در اثر حرکات سر وپا تغیر میکند. بخصوص بچه ها و نو جوان ها با حرکات پایشان ای عمل را شدت میبجشند.

پا ها بتناوب بالا و پائین حرکت میکنند.(1)

در هنگام پائین رفتن پا دقت کنید که ،ابتدا ران به پائین برود.(2) ، سپس ساق پا بدنبال آن (3-4)این حرکت همانند شوت زدن با روی پا در فوتبال میباشد.فشار آب، ران و قوزک شل شده پا را بطرف داخل خم میکند.

این ضربه های روی پا نیروی جلو برنده را ایجاد میکند.قبل از اینکه پنجه پا ، به پائینترین نقطه برسد،توسط ران حرکت به بالا شروع میشود (5)

ساق و پاشنه پا ،این حرکت را دنبال میکنند.(6)

 ادامه مطلب


درباره : آموزشی , شنا ,
برچسب ها : شنا\"آموزش مقدماتی\"شنابرای مبتدیان\"نفس گیری در شنا\"کرال سینه\"حرکات دست در شنا\"حرکات پا در شنا ,
بازدید : 38
[ چهارشنبه 12 فروردين 1394 ] [ 9:8 ] [ نویسنده : سینا ] | نظرات ()

برای دریافت فایل تصویری روی دکمه بالا کلیک کنید

تأثیر مثبت فراوانى كه چند مرتبه شنا در طول یا عرض استخر بر سلامت ما مى گذارد، باوركردنى نیست ، همچنین تأثیر مثبت ورزش بر سلامت روحى و جسمى ما غیر قابل انكار است. در این میان بهترین حالت زمانى است كه شما برنامه ورزشى خاصى كه متناسب با شیوه زندگى ، علایق و شرایط جسمی تان باشد برگزینید زیرا ورزش كارى است كه باید از آن لذت ببرید.

 شنا نه تنها موجب طراوت و شادابى مى شود، بلكه مى تواند تأثیرى معجزه آسا بر جسم و از بین رفتن آن كیلوهاى اضافه بگذارد. شنا سلامت را بهبود بخشیده و موجب تناسب تمام بدن مى شود و قدرت، استقامت و انعطاف آن را تقویت مى كند.

شنا به عنوان یك ورزش، با بدن بسیار ملایم تر برخورد مى كند و آسیبهاى ناشى از آن در حداقل هستند. وزن بدن در آب به یك دهم وزن واقعى تقلیل یافته و خاصیت شناورى در آب، از شدت ضربه هاى وارد شده بر مفاصل مى كاهد. كم شدن وزن در آب به افرادى كه بدن آماده اى ندارند كمك مى كند تا راحت تر حركت كنند. به این ترتیب، شنا به خصوص براى افراد مبتلا به آرتروز ، مشكلات پشت و كمر، مشكلات ناشى از اضافه وزن، باردارى و در كل افرادى كه نمى توانند به ورزشهاى خشك بپردازند بهترین انتخاب خواهد بود. على رغم سبكى بدن در آب، شنا ورزشى سنگین به شمار مى رود و تمام عضلات اصلى بدن را به حركت وا مى دارد.ادامه مطلب


درباره : آموزشی , شنا ,
برچسب ها : ورزشهای قابل اجرا در آب"آموزش شنا"شنا ,
بازدید : 131
[ پنجشنبه 23 مرداد 1393 ] [ 14:5 ] [ نویسنده : سینا ] | نظرات ().: Weblog Themes By SlideTheme :.